Spring Kurulumundan Başlayarak, Spring IOC ve Dependency Injection, Hibernate, Maven ve Spring Boot Konularına Giriş Yapıyoruz.

Overview

Spring Tutorial for Beginners

GitHub last commit GitHub Repo stars GitHub followers

File Directory


Apache Tomcat

Apache Tomcat, Apache Yazılım Vakfı tarafından geliştirilmiş açık kaynak bir Java Servlet Container uygulamasıdır.

Kurulum

 1. https://tomcat.apache.org sitesine gidin. Sol tarafta "Download" altındaki kısımında, son sürüme tıklayın.
 2. Çıkan ekranda işletim sisteminize ve sürümünüze en uygun seçeneği seçin ve indirme işlemi başlayacaktır.

 3. Uygulamamızın kurulumuna devam ederken, aşağıda görülen ekranda "Full" kurulumu seçmeyi unutmayın!

 4. "Configuration" ekranında Port numaralarımızı aşağıdaki gibi veriyoruz. User Name alanına kullanıcı adımızı "admin" olarak, Password alanına şifremizi "12345" olarak belirliyoruz.

 5. "Java Virtual Machine" ekranında gereken JDK dosyamızın dizinini veriyoruz. Burada JDK 11 sürümünü de kullanabilirsiniz!

 6. Programımızın kurulacağı dosya dizinini de aşağıdaki gibi veriyoruz!

 7. Kurulum bittikten sonra "localhost:8080" adresine gittiğinizde karşınıza aşağıdaki web site çıkacktır. Karşınıza bu ekran geliyorsa kurulumunuz başarıyla tamamlanmıştır!


Apache Tomcat - Eclipse Bağlantısı

Kurulum

 1. Eclipse IDE Programımızı açıyoruz.
 2. File > New > Other kısmına tıklıyoruz!

 3. Karşımıza gelen ekranda "server" yazıp gelen "Server" seçeneğine tıklayıp, Next diyoruz!

 4. Tekrardan karşımıza çıkan ekranda arama kutucuğuna "apache" yazıyoruz ve son sürümünü (10) kurduğumuz için "Tomcat v10.0 Server" seceneğine tıklayıp Next diyoruz!

 5. Bu ekranda Tomcat'i bilgisayarımıza kurduğumuz dizini giriyoruz!

 6. Finish ile kurulumu bitirebiliriz.
 7. Eğer Eclipse IDE uygulamanızda Alt barda "Servers" yok ise bunu aşağıdaki adımları izleyerek ekleyebilirsiniz.
 8. Window > Show View > Other kısmına tıklıyoruz!

 9. Buradan Server > Servers altında "Servers" seceneğine tıklayıp, Open butonuna basıyoruz!


Spring Paketlerinin İndirilmesi ve Projeye Entegrasyonu

Kurulum

 1. https://repo.spring.io/release/org/springframework/spring/ Bu adresten sayfanın en altından en güncel spring sürümünü seçiyoruz!

 2. Tıkladığımızda karşımıza gelen ekranda "-dist.zip" isimli dosyayı indiriyoruz!

 3. İndirilen dosyayı klasörden çıkarıldığında "libs" klasörü içindeki tüm jar dosyalarını kopyalıyoruz!

 4. Eclipse uygulamamızı açıp istediğiniz dizinde "springIntro" adından java projesi oluşturuyoruz.

 5. Projemize sağ tıklayıp New > Folder kısmına gidiyoruz!

 6. Karşımıza gelen ekranda "libs" olarak belirlediğimiz dosyamızın adını giriyoruz!

 7. Tekrar projemize sağ tıklayıp en alt kısımda bulunan "Properties" alanına tıklıyoruz!

 8. Karşımıza çıkan bu ekranda "Libraries" sekmesine gelip "Classpath"e bir kez tıklıyoruz. Yanda bulunan "Add JARs..." alanına tıklıyoruz!

 9. Gelen ekranda açtığımız "libs" klasörünü bulup tüm Jar dosyalarını seçiyoruz! (Shift ile ilk jar dosyasına tıklayıp ardından son jar dosyasına tıklarsanız tüm Jar dosyalarını tek seferde seçebilirsiniz!)

 10. "OK" tuşuna bastıktan sonra "Apply and Close" ile ekranı kapatıp, projemizi başarıyla hazırlamış oluyoruz!

Hibernate

Hibernate, veritabanınızdaki tablolar ile classlar ile eşleştirip, class üzerinden veritabanındaki nesneleri ilişkilendirerek "insert", "update", "delete" ve "select" yapabilmemizi sağlıyor. JDBC ile yapılan tüm veritabanı sorgularını tamamen hibernate ile "generate" olarak yapılıyor.

Kurulum

 1. https://hibernate.org/orm/releases/5.4/ adresine gidin ve görseldeki butona tıklayın! Açılan "SourceForge" penceresinde indirme otomatik olarak başlayacaktır.

 2. Eğer bilgisayarınızda MySQL yoksa https://dev.mysql.com/downloads/windows/installer/8.0.html buradan indirmeniz, gerekiyor! Kurulum için detaylı bir kurulum videosu izlemenizi öneririm!

 3. Eclipse IDE'mize gelip "hibernateDemo" adında proje oluşturduktan sonra projeye sağ tıklayıp New > Folder!a tıklıyoruz.

 4. "libs" adında bir klasör oluşturuyoruz!

 5. İndirdiğimiz hibernate klasörünü RAR'dan çıkardıktan sonra görseldeki uzantıya gidip JAR dosyalarnı kopyalıyoruz. Sonrasında projemizde oluşturduğumuz "libs" içine JAR dosyalarını yapıştırıyoruz!

 6. https://disk.yandex.com.tr/d/O5rimXX5yG0Shw Burada bulunan MySQL bağlantı JAR dosyasını da "libs" klasörü içine atıyoruz.

 7. "libs" klasörü içinde bulunan dosyaları tanımlamak için, projemize sağ tıklayıp "properties" kısmına giriyoruz!

 8. Çıkan ekranda gördüğünüz adımları takip ederek "ADD Jars..." butonuna tıklıyoruz.

 9. Son olarak "hibernateDemo" içindeki JAR dosyalarını ekleyip, Apply ve sonrasına Apply&Close ile ekranı kapatıyoruz!

Hibernate Proje Entegrasyonu

Kurulum

 1. https://disk.yandex.com.tr/d/Hv0ybf55Y8Mh-A adresine gidin! "hibernate.cfg.xml" dosyasını indirin.
 2. "src" dosyası içine indirdiğiniz dosyayı yapıştırın!
 3. Dosya içinde "connection.url" kısmını veritabanı adınıza göre veriryoruz, yine kullanıcı adınızı ve şifrenizi veritabanınıza göre verin!


Maven

Büyük projelerde birçok Jar dosyaları vs. birçok kütüphaneden yararlanıyoruz. Proje devam ettikçe bu paket sayısı artarken, paketlere gelen güncellemelerde takip edilmesi gerekiyor.

 • Jar dosyaları yönetilebilir.
 • Proje şablonları ile standart proje yönetimlerini yapabilirsiniz.
 • Versiyon takip sistemi de sunuyor.

Biz projemize birşey eklediğimizde veya istediğimizde bunu maven ile yapıyoruz. Bu durumda maven bizim diğer kütüphaneler ile haberleşmeyi sağlıyor.

Hibernate, Spring gibi firmalar yaptıkları güncellemeleri Maven'a yükler, projeler de bu şekilde rahatlıkla güncellemeleri takip edebilir.

Kurulum

 1. Öncelikle Help > Install New Software ile maven'ı projemize eklememiz gerekiyor!

 2. Çıkan ekranda Work with kısmına http://download.eclipse.org/technology/m2e/releases/ bu linki ekliyoruz ve "Add" butonua basıyoruz. "Group items by category" tikini kaldırıyoruz ve ekranda gördüğünüz "m2e" paketlerine tik koyuyoruz! Next diyip kurulumunu bitiriyoruz.

 3. Maven projesi oluşturmak için öncelikle File > New > Other'a tıklıyoruz!

 4. Gelen ekranda arama kısmına "maven" yazıyoruz ve "Maven Poject" kısmında tıklıyoruz. Next butonuna tıklayıp devam ediyoruz.

 5. Bu ekranda çalışma alanımızı istiyorsanız değiştirebilirsiniz ancak genelde deafult olarak devam edilir!

 6. Filter kısmında "maven-archetype-quickstart" yazıp alt tarafta işaretli olan paketi seçip Next diyip devam ediyoruz!

 7. Bu ekranda "Group Id" şirketimizin adı, "Artifact Id" ise oluşturacağımız projenin adıdır. Örnek olarak aşağıdaki gibi oluşturup Finish ile projemizi tamamlıyoruz!

 8. Oluşturduğumuz dosya içinde pom.xml dosyasında görüldü yere "1." yazısından sonra kullandığımız JDK sürümünü yazıyoruz. Örnek olarak ben JDK 16 sürümünü kullanıyorum.

 9. Projemiz başarıyla oluşturuldu!

Maven Projesine Kütüphane Entegrasyonu

 1. https://mvnrepository.com adresine gidiyoruz. Bu sitede eklemek projenizde kullanmak istediğiniz kütüphanenizin "maven" içinde mevcut mu kontrol edebilirsiniz! Maven için olan dosyaları yine "dependency" kodlarıyla projenize rahatlıkla ekleyebilirsiniz! Arama kısmına projemize eklemek istediğimiz "hibernate" kütüphanesini yazıyoruz.

 2. Gelen ekranda en son final sürümünü seçebilirsiniz!

 3. İstediğiniz sürüme tıkladığınızda karşınıza "maven" dependency kod blokları gelecektir. Bu kod bloğunu kopyalıyoruz.

 4. pom.xml içine kod bloğumuzu aşağıdaki gibi eklememiz yeterlidir!

 5. Dilediğiniz tüm kütüphaneler için bu adımları uygulayabilirsiniz!

Spring Boot

Spring Boot : Giriş

Kurulum

 1. https://start.spring.io adresine gidiyoruz. "Dependencies" kısmına Spring Web ekliyoruz. Buraya ekleyeceğimiz dosyaları sonradan pom.xml dosyamıza https://mvnrepository.com sitesinden istediğimiz kütüphanenin dependency kodlarını bularak ekleyebiliriz. Sonrasında "Group" ile şirket adımızı, "Artifact" ile projemizin adını veriyoruz. Java kısmı karşısında JDK sürümümüzü seçiyoruz. GENERATE butonuna tıklayın ve inen dosyası RAR içinden çıkarın!

 2. Eclipse içinde File > Import kısmına tıklıyoruz!

 3. Import ekranımızda karşımıza gelen arama kutucuğuna "maven" yazıp "Existing Maven Projects" seçiyoruz. Bu şekilde var olan bir maven projesini projemize eklemeyi amaçlıyoruz! Next diyoruz!

 4. Bu ekranda "Browse" seçeneğine tıklıyoruz! İndirdiğimiz ve RAR'dan çıkardığımız dosyamıza girip karşımıza "src" klasörünü görünceye kadar ilerliyoruz. OK butonnuna basın ve Projects altında "pom.xml" kısmı görüyorsanız doğru bir şekilde ilerlediğiniz anlamına geliyor!

 5. Finish ile projemizi eklemiş oluyoruz!

Spring Boot : Spring REST

Java ile Front-end(Angular, React, Vue, Mobil Uygulama) teknolojileriyle kullanıcıya buluşturulurken arka tarafta işin back-end teknolojisine Rest API denir. Burada Controller sınıfı Spring boot işlemlerinde @RestController sınıfımıza "Controller" özelliği kazandırır.

Spring Boot : Katmanlı Mimari

Data Access: Veri erişim katmanımızdır. Bu katmanda sadece ver erişim işlemleri yapılır. Temel JDBC, Spring Data, Hibernate kodları buraya yazılır. İsimlendirmelerinde DAL veya DAO kısaltmaları kullanılır.

Business: İş kurallarının yazıldığı katmandır. Mesela ehliyet alacak biri direksiyon, sınavdan vs. gerekli notu almış mı diye kontrol ettiğimiz if'lerin olduğu katmandır. İsimlendirmelerde Service ile kullanılır.

UI: Kullanıcı arayüzümüzdür. Burası Swing, Angular, Mobile ile kullanılır.

Tüm bu katmanlar birbiriyle Interface aracılığıyla haberleşir. Haberleşme Data Access ile Business ve Business ile UI arasında olur. Data Access ile UI arasında bir haberleşme olamaz çünkü kullanıcı yaptığı bir işlem direkt olarak veritabanına eklenmesi mümkün değildir. Kullanıcı UI ile yaptığı değişiklikleri Business katmanı sorgulamasını, uygunluğunu kontrol eder.

Kurulum

 1. Bu kısımda tarayıcı üzerinden projemizdeki ekleme, güncelleme, silme işlemleri için https://www.postman.com/downloads/ ekranından "Postman" uygulamasını indirmeniz gerekmektedir!
 2. "Port is already in use" hatası aldığınızda application.property dosyası içinden yaptığımız gibi port numarasını değiştirebilirsiniz!
 3. Postman uygulamamıza giriş yapıyoruz. File > New > HTTP Request içine giriyoruz. Yeni koleksiyon oluşturuyoruz ve "Request name" kısmına bir isim veriyoruz!
 4. http://localhost:8082/api/cities adresini GET ile yazıyoruz. Bu sayede tüm şehirlerimizi veritabanımızdan çekebiliyoruz. İsterseniz dosya formatını JSON olarak çekebilirsiniz! "Status: 200 OK" uyarısı işlemin başarıyla gerçekleştiğini gösterir!

 5. http://localhost:8082/api/cities/4094 adresine yine GET içinde yazıp SEND butonuna tıklıyoruz! Görüldüğü gibi projemizdeki tek bir şehri alma fonksiyonumuz çalıştırıyor!

 6. http://localhost:8082/api/add linkini POST içinde yazdığımızda Body > row kısmına girip istediğimiz özelliklere sahip şehrimizi giriyoruz! ID kısmını vermiyoruz bu şekilde GeneratedValue özelliği sayesinde bize ID kısmı otomaotik şekilde üretiliyor!

 7. http://localhost:8082/api/update linkini yine POST içinde yazıyoruz ve bu sefer güncellemek istediğimiz şehrin ID'sini veriyoruz bu şekilde verilen ID'nin olduğu şehrin tüm özellikleri yeniden değiştiriliyor!

 8. Burada "Port is already in use" hatası aldığımızında portumuzu 8083'e taşıyoruz! http://localhost:8083/api/delete linkini POST içinde Body > raw içine JSON formatında yazıyoruz burada girdiğimiz ID'ye sahip şehir siliniyor!

Umarım Faydalı Olmuştur, Çok teşekkür ederim!

Sosyal Medya Hesaplarım

LINKEDIN

YOUTUBE

GITHUB

MEDIUM

Issues
 • Bump junit from 4.11 to 4.13.1 in /4 - mavenIntro/intro

  Bump junit from 4.11 to 4.13.1 in /4 - mavenIntro/intro

  Bumps junit from 4.11 to 4.13.1.

  Release notes

  Sourced from junit's releases.

  JUnit 4.13.1

  Please refer to the release notes for details.

  JUnit 4.13

  Please refer to the release notes for details.

  JUnit 4.13 RC 2

  Please refer to the release notes for details.

  JUnit 4.13 RC 1

  Please refer to the release notes for details.

  JUnit 4.13 Beta 3

  Please refer to the release notes for details.

  JUnit 4.13 Beta 2

  Please refer to the release notes for details.

  JUnit 4.13 Beta 1

  Please refer to the release notes for details.

  JUnit 4.12

  Please refer to the release notes for details.

  JUnit 4.12 Beta 3

  Please refer to the release notes for details.

  JUnit 4.12 Beta 2

  No release notes provided.

  JUnit 4.12 Beta 1

  No release notes provided.

  Commits
  • 1b683f4 [maven-release-plugin] prepare release r4.13.1
  • ce6ce3a Draft 4.13.1 release notes
  • c29dd82 Change version to 4.13.1-SNAPSHOT
  • 1d17486 Add a link to assertThrows in exception testing
  • 543905d Use separate line for annotation in Javadoc
  • 510e906 Add sub headlines to class Javadoc
  • 610155b Merge pull request from GHSA-269g-pwp5-87pp
  • b6cfd1e Explicitly wrap float parameter for consistency (#1671)
  • a5d205c Fix GitHub link in FAQ (#1672)
  • 3a5c6b4 Deprecated since jdk9 replacing constructor instance of Double and Float (#1660)
  • Additional commits viewable in compare view

  Dependabot compatibility score

  Dependabot will resolve any conflicts with this PR as long as you don't alter it yourself. You can also trigger a rebase manually by commenting @dependabot rebase.


  Dependabot commands and options

  You can trigger Dependabot actions by commenting on this PR:

  • @dependabot rebase will rebase this PR
  • @dependabot recreate will recreate this PR, overwriting any edits that have been made to it
  • @dependabot merge will merge this PR after your CI passes on it
  • @dependabot squash and merge will squash and merge this PR after your CI passes on it
  • @dependabot cancel merge will cancel a previously requested merge and block automerging
  • @dependabot reopen will reopen this PR if it is closed
  • @dependabot close will close this PR and stop Dependabot recreating it. You can achieve the same result by closing it manually
  • @dependabot ignore this major version will close this PR and stop Dependabot creating any more for this major version (unless you reopen the PR or upgrade to it yourself)
  • @dependabot ignore this minor version will close this PR and stop Dependabot creating any more for this minor version (unless you reopen the PR or upgrade to it yourself)
  • @dependabot ignore this dependency will close this PR and stop Dependabot creating any more for this dependency (unless you reopen the PR or upgrade to it yourself)
  • @dependabot use these labels will set the current labels as the default for future PRs for this repo and language
  • @dependabot use these reviewers will set the current reviewers as the default for future PRs for this repo and language
  • @dependabot use these assignees will set the current assignees as the default for future PRs for this repo and language
  • @dependabot use this milestone will set the current milestone as the default for future PRs for this repo and language

  You can disable automated security fix PRs for this repo from the Security Alerts page.

  dependencies 
  opened by dependabot[bot] 1
Owner
İbrahim Can Erdoğan
Curious and Productive Someone About Android, Machine and Deep Learning and Many Other
İbrahim Can Erdoğan
该仓库中主要是 Spring Boot 的入门学习教程以及一些常用的 Spring Boot 实战项目教程,包括 Spring Boot 使用的各种示例代码,同时也包括一些实战项目的项目源码和效果展示,实战项目包括基本的 web 开发以及目前大家普遍使用的线上博客项目/企业大型商城系统/前后端分离实践项目等,摆脱各种 hello world 入门案例的束缚,真正的掌握 Spring Boot 开发。

Spring Boot Projects 该仓库中主要是 Spring Boot 的入门学习教程以及一些常用的 Spring Boot 实战项目教程,包括 Spring Boot 使用的各种示例代码,同时也包括一些实战项目的项目源码和效果展示,实战项目包括基本的 web 开发以及目前大家普遍使用的前

十三 3.9k Sep 18, 2021
一个涵盖六个专栏:Spring Boot 2.X、Spring Cloud、Spring Cloud Alibaba、Dubbo、分布式消息队列、分布式事务的仓库。希望胖友小手一抖,右上角来个 Star,感恩 1024

友情提示:因为提供了 50000+ 行示例代码,所以艿艿默认注释了所有 Maven Module。 胖友可以根据自己的需要,修改 pom.xml 即可。 一个涵盖六个主流技术栈的正经仓库: 《Spring Boot 专栏》 《Spring Cloud Alibaba 专栏》 《Spring Clou

芋道源码 11.8k Sep 13, 2021
hibernate redis 二级缓存使用 spring boot redis 配置

hibernate-redisson-spring-boot-starter 介绍 使用 Redisson 作为 hibernate redis 二级缓存提供器,redisson-hibernate-53(hibernate-version) 无法使用 spring boot 配置文件创建的 org

null 3 May 17, 2021
Spring Boot Refresh Token using JWT example - Expire and Renew JWT Token

Spring Boot Refresh Token with JWT example Build JWT Refresh Token in the Java Spring Boot Application. You can know how to expire the JWT, then renew

null 40 Sep 3, 2021
:fire: Spring-Boot-Plus is a easy-to-use, high-speed, high-efficient,feature-rich, open source spring boot scaffolding. :rocket:

Everyone can develop projects independently, quickly and efficiently! What is spring-boot-plus? A easy-to-use, high-speed, high-efficient, feature-ric

geekidea 2.2k Sep 8, 2021
循序渐进,学习Spring Boot、Spring Boot & Shiro、Spring Batch、Spring Cloud、Spring Cloud Alibaba、Spring Security & Spring Security OAuth2,博客Spring系列源码:https://mrbird.cc

Spring 系列教程 该仓库为个人博客https://mrbird.cc中Spring系列源码,包含Spring Boot、Spring Boot & Shiro、Spring Cloud,Spring Boot & Spring Security & Spring Security OAuth2

mrbird 21.6k Sep 13, 2021
Spring Boot starter module for gRPC framework.

Spring Boot starter module for gRPC framework.

Michael Zhang 1.8k Mar 17, 2021
Spring Boot starter module for gRPC framework.

Spring Boot starter module for gRPC framework.

Michael Zhang 2.1k Sep 11, 2021
Spring Boot Resources

Awesome Spring Boot 收集各种 Spring Boot 学习资源 参与贡献 推荐程序员都关注的一个漫画公众号 关注后,回复:java 获取超过 10万 人领取的 Java 知识体系/面试必看资料。 目录 博客 网站 开源 其它 Spring Boot Starters 列表 博客

纯洁的微笑 3.8k Sep 8, 2021
spring boot 实践学习案例,是 spring boot 初学者及核心技术巩固的最佳实践。另外写博客,用 OpenWrite。

推荐工具: 微信公众号 Markdown 编辑器 - OpenWrite:Markdown 微信编辑器是一款专业强大的微信公众平台在线编辑排版工具,提供手机预览功能,让用户在微信图文 、文章、内容排版、文本编辑、素材编辑上更加方便。 - 更多介绍 博客群发平台 一、支持泥瓦匠 Spring Boot

泥瓦匠BYSocket 14.5k Sep 12, 2021
Spring boot microservice example with Eureka Server + Eureka Client + Spring Cloud API Gateway + OAuth2.0 + Circuit Breaker + Resilience4J + FeignClient + RestTemplate

Spring boot microservice example Spring boot microservice example with Eureka Server + Eureka Client + Spring Cloud API Gateway + OAuth2.0 + Circuit B

Subhash Lamba 27 Sep 9, 2021
Escrevendo Testes para o Blog Pessoal

Implementando testes com o Spring Testing no Blog Pessoal Nesta atividade iremos implementar os testes nas Camadas Model, Repository e Controller da C

Rafael Queiróz 15 Sep 13, 2021
Engin Demiroğ - Yazılımcı Geliştirme (JAVA + REACT) Yerleştirme Kampı 5. Gün Ödevi

JavaCampD5HomeWork Engin Demiroğ - Yazılımcı Geliştirme (JAVA + REACT) Yerleştirme Kampı 5. Gün Ödevi Package.Entites Kayıt olacak kullanıcının bilgil

Berkcan 14 Jun 30, 2021
human resourse management software

HRMS İstihdam ve Kariyer Platformu Proje İsterleri Req 1 : İş Arayanlar sisteme kayıt olabilmelidir. Kabul Kriterleri: Kayıt sırasında kullanıcıdan ad

Ceren Susuz 23 Aug 18, 2021
🏷️手写实现了Spring框架的基本功能,具备了注解以及xml配置,并且实现了引用注入等功能,还实现了SpringMVC的简单功能。

My-Spring-IOC Spring IOC容器简单实现,实现了一些基本的核心功能以及简单的MVC基本框架及映射访问 说明文档 Spring手写XML注入方式 Spring手写注解注入方式 Spring手写简单MVC实现 目前已实现: xml注入 注解注入 简单MVC功能 注入支持 递归注入 属

coder_ryan 30 Sep 9, 2021
便捷开发代码生成工具

timi 一个自动生成dao 枚举,bo的maven插件,便捷开发生成 querydsl或fluentMybatis 相关的代码(支持两种orm框架) 快速开始 1. 创建springboot 工程引入依赖 <dependencies> <!-- https://mvnrep

ZZQ的 3 Aug 8, 2021
Engin Demiroğ Yazılım Geliştirici Yetiştirme Kampı (JAVA + REACT) Rehberi

1. Java Temelleri - 1 DERS Değişkenler Referans Tipleri Şart Blokları Döngüler Diziler 2. Java Temelleri - 2 DERS Main Product Product Manager Categor

İbrahim Can Erdoğan 49 Sep 15, 2021
Spring Boot Jhipster Photo Gallery App

Spring Boot Jhipster Photo Gallery Example Prerequisites Docker 19.03+ Docker Compose 1.25+ Build Docker Image ./mvnw -Pprod jib:dockerBuild clean ver

Şuayb Şimşek 6 Aug 20, 2021
基于SpringBoot,Spring Security,JWT,Vue & Element 的前后端分离权限管理系统

平台简介 芋道,一套全部开源的企业级的快速开发平台,毫无保留给个人及企业免费使用。 有任何问题,或者想要的功能,可以在 Issues 中提给艿艿。 前端采用 vue-element-admin。 后端采用 Spring Boot、MySQL、Redis。 权限认证使用 Spring Security

芋道源码 915 Sep 18, 2021